06 May Гендерно нейтральна освіта: Дайте дитині вибір
Що таке неіндустріальна освіта? Чим він відрізняється від традиційного? Чи можуть хлопці грати у ляльок та дівчата – вступати в боротьбу? І що про це думають психологи? Ми дізнаємось з експертами.
Хлопчики – машини, дівчата – ляльки. Один синій одяг, інший – рожевий. Ми навчаємо хлопців приховувати емоції та проявляти силу та дівчат – приховати силу та проявляти емоції. Чи є принципи традиційної освіти, актуальні у світі, де жінки можуть перемогти не лише майбутнього чоловіка, але й космічні відкриті простори? У світі, де розвинений емоційний інтелект є ключем до щасливого шлюбу та успішної кар’єри? Круглий стіл, організований Kidsist, був присвячений цьому питанню. Експерти взяли участь у ньому: Ельвіра Кузнецова – менеджер проекту Kidsem.RU, Марія Скряабіна-психолог, експерт проекту «Самомама.
Психології: Якщо ми хочемо поговорити про невоєнну освіту, варто сказати кілька слів про традиційну освіту, на яку ми протиставляємо новий метод.
Марія Скріабін: У стародавні часи інтелект ще не розвинувся, ми просто стежили за нашими інстинктами. Мета була однією – виживаючи. Сила, рішучість та імпульсивність чоловіків сприяли цьому. Здатність жінок одночасно проводити багато речей, тенденція до методичної роботи була пов’язана із зберіганням вогнища, виховуючи дітей. Так історично, роль гендерної освіти була чудовою, і ми повинні сказати йому "дякую".
Але зараз інші часи. В епоху наукового прогресу, коли ми ведемо інформаційні війни, ми використовуємо технології, влада не так часто і нам потрібна. І слабкість не заважає житті. Ми розвиваємо себе і розвиваємо свій емоційний інтелект. Стівен Хокінг довів: не будьте сильними для вивчення чорних дірок.
Сучасна психологія не ділить людство на чоловіків і жінок: ми враховуємо особистість та її основні потреби. Ми всі хочемо, щоб ми любили нас, щоб нас чули.
Ksenia borovinskaya: Гендерний розподіл ролей значною мірою пов’язаний з необхідністю постійно починати потомство через високу смертність. Тепер ви не можете цього зробити: це набагато вища, що ймовірність того, що наші діти виживуть до дорослого життя.
Коли парадигма почала змінюватися? І чи це змінюється для всіх?
OLGA LISHINA: Воно змінюється-де-небудь швидше, десь виагра купить в киеве повільніше. Коли письменники та художники норвезької коміксу «Свобода, рівність, сестринство» приїхали до Росії, вони не могли відповісти на запитання, які вони задали, у нас занадто різні умови. Наприклад, їх запитують: «У нашій роботі хлопці вивчають пристрій штурмової гвинтівки Калашнікова, а дівчата обговорюють контрацепцію. І що, хлопці не повинні знати про контрацепцію?"Автори коміксів думали і не могли відповісти, тому що вони мають іншу реальність у Норвегії, там довгий час питання не варте того.
Ksenia borovinskaya: Саме життя наказало мені використовувати принципи невоєнної освіти. У мене троє дітей: старша дочка – дванадцять, сини з шести та три. Коли народився старший син, його родичі запитували його з класичними хлопчиковими іграшками: машинами, молотками, кубами.
У віці двох років він побачив дівчину військово-морської дівчини і каже: "Це дитина, це мені схоже на дитину!"Він прийшов настільки в захваті від цього пупка, що ця дворічна подруга подарувала йому йому. Йому подобаються цуценят, але до того, як я навіть якось не думав про це! Я почав купувати йому щенят, у нього був перший ляльковий будинок. У той же час він взагалі не відмовився від своїх автомобілів, просто почав грати з ляльками. Тоді я зрозумів, що моя дитина набагато прохолодніша і цікавіша, ніж я могла припустити.
Я почав звертати увагу на такі речі і пропоную йому весь спектр занять, а не лише традиційні ігри для хлопчиків. Він спробував усе з великим інтересом. У мене не було питань щодо цього, але питання почали виникати в інших. Вони почали запитувати мене: «Чому твій хлопчик грає з ляльками?»Це було дуже розлючене. Чому він не повинен грати з ляльками?
Ельвіра Кузнецова: Наша компанія часто звертається до цього запиту: «Яке коло ви радите хлопчикові та дівчині?"Тобто, батьки зосереджуються не на кількості років для дитини, не на тому, що його цікавить, а на тому, яка він гендер. У таких випадках ми радимо попросити дитину почати з того, що він хоче.
Загалом, зараз студії та кружки прагнуть відвідувати діти обох статей. Це тенденція часу: ми починаємо розуміти важливість обміну дівчатами та хлопцями. Немає вчителів, які кажуть: "Шукайте щось для дівчат, у нас все ще є коло для хлопчиків". Навпаки, вони радіють, якщо хлопчик, наприклад, хоче бути в балеті, і дівчиною – для бойових мистецтв.
Ksenia borovinskaya: Ми, здається, вже зрозуміли, що якщо хлопчик захоплюється математикою, не потрібно засунути його до футболу. У той же час, якщо хлопчик хоче бути в балеті, для багатьох це все -таки якось не так. Ми слідуємо за прагненнями дітей, але залишаємось у статі.
Марія Скріабін: Людина може оголосити свої потреби та почути. Ніхто не каже, що він повинен негайно отримати те, що хоче, але принаймні кожен повинен отримати співпереживання. Типовими речами гендерної освіти є: "Хлопчики не плачуть", "Дівчата слабкіші", "це не для вашої сексу". Виявляється, дитина не може бути собою. Не можу обговорити, не розмовляючи про сексуальні характеристики, що він хоче.
Чи принципи не -гендерної освіти суперечать усвідомленню їх статі? Багато прихильників традиційного підходу до освіти бояться цього.
Марія Скріабін: Ми не можемо ігнорувати присутність статевого члена у хлопчиків, у дівчат з піхви. Коли народжується дитина, він нічого не знає про риси своєї статі. Тому спочатку ми допомагаємо йому встановити певні межі. Але мета – не якось поводитися. Мета – допомогти дитині звикнути до цього, усвідомити його біологічні характеристики.
Я знаю багато дівчат, які, не надсилаючи матерів, вибирають рожевий або яскравий одяг – тобто те, що їм подобається. Немає досліджень щодо немоторної освіти, але є робота щодо теорії прихильності. Якщо батьки дозволили хлопцям піклуватися про близьких людей, а дівчатам бути рішучими, автономними та зробити свій вибір у підлітковому та дорослому віці, ці діти є соціально активними, комунікативними, менш тривожними, довіряють іншим.
Кожен з вас відповідає за різні важливі сфери життя дитини: читання, захоплення, освіта. Як у ваших областях змінюється ставлення до гендерних стереотипів?
OLGA LISHINA: Вперше, цього літа в книзі Алени Маріасова "за два години до снігу", я "зустрів", успішно готуючи тата, і це було нормально для сім’ї всередині книги. Тато готував млинці – і це не було представлено як "вау, тато не боїться підходити до плитки!Що. Там дівчина пішла на кампанії з татом, і він спокійно готував одночасно – і ніхто не втратив свідомості.
А Ольга Лукас має «методи принцеси» у загальних батьків, розслаблені нейтральні: тато-фотограф, любить спати вранці. І це просто надається як інформація. Не так, як «дорога дитина, ти зараз співчуваєш моєму героєм, якого покинула жорстока мати!"(Сміється).
Ельвіра Кузнецова: Наша служба побудована на тому, що дитина, разом з батьками, може побачити, які столярні майстерні або, наприклад, у Москві є фокус -школа. Коли вони відкривають підписку і бачать півтора тисячі класів на день, вони починають цікуватися. Чим активніші, чим цікавіші батьки, тим більше дитина має шанс спробувати все.
Підписка дає можливість ходити на різні класи. Ми поставили собі завдання розширити вибір. Вибір – це найголовніше, що ми можемо дати дитині, і саме тому це важливо. Мої діти -підлітки, які вже мали можливість вибрати сьогодні, не можуть повірити в «жахливі історії» з мого дитинства. Наприклад, у середній школі ми представили автомобільну фабрику. Хлопчики навчилися керувати автомобілем і отримували права, і це було суворо заборонено для дівчат. Ми з моїм другом билися, писали листи до Роно, але нас не дозволили. Мої дочки більше не розуміють, як це.
Але в цьому плані хлопчиків сьогодні не простіше. Коли дівчина починає займатися традиційно хлопцем, вони кажуть їй: «Чудово, круто, давай!»Жінка, яка займається наукою, робототехнікою, програмуванням – це крок у майбутнє! Підтримка батьків. І коли хлопчик хоче робити в’язання, це часто сприймають дорослі негативно. "Ви не можете побудувати кар’єру, ви не пробиєте".
No Comments